Gerçekleştirilmiş Hizmetler

1-Kanalizasyon ve İçme Suyu Şebekesi yenilenmiştir (Maliyeti 44.000,00 TL). Bu proje Kaymakamlık tarafından planlanmış olup maliyetin 20.000 TL’sı köy bütçesinden kaşılanmıştır.
2-Köy içi yolların ıslah edilmiş ve kilit parke yaptırılmıştır. Bu projenin maliyeti olan 26.000,00 TL nın 21.000 TL’sı köy bütçesinden ödenmiş olup, 5.000 TL’ sı kaymakamlık tarafından ödenmiştir.
3-Köy Konağının içi ve dışının restorasyonu ve  iç yaptırılmıştır. Bu işin maliyeti olan 4.700 TL Köy Bütçesinden ödenmiştir
4-.Köy Konağının önüne çardak yaptırılması ve “Hoş Geldiniz” takının yaptırılması..Bu hizmetin maliyeti olan 4.200 TL’sı Köy Bütçesinden ödenmiştir.
5-Köy Caminin restarasyonu ve Köy Konağının boyanması. Bu hizmetin maliyeti olan 400 TL Köy Bütçesinden ödenmiştir.
6-.Köy imamının lojmanın mutfak dolabı ile Caminin giriş bölümüne ayakkabılık yaptırılması. Bu hizmetin maliyeti olan 2.000 TL’sı Köy Bütçesinden ödenmiştir.
9-Köy içinde yıkık olan duvarların yapımı ve tamir işlemlerinin gerçekleştirilmesi. Bu hizmetin maliyeti Sn.İsmail YÜCEL tarafından karşılanmıştır.
10-Kekikpınarı (Öşneden) Köyünden toplam 38 km güzergahla gelen İçme Suyu Şebekesi tamamlanmış olup, Köyümüzün içme suyu ihtiyaçı karşılanmıştır.
11-Köy içi içme suyu şebekesi (Su boruları) değiştirilmiştir.
12-Köyümüzün Kanalizasyon projesi tamamlanmıştır.
13-Köy içinde uygun yerlere, Yangın Söndürme Vanaları yaptırılmıştır…
14-.Köy Konağının içi ve dış görünümünün restarasyonu tamamlanmıştır. Sn.İsmail YÜCEL’ in katkılarıyla Konağın içindeki sedirin sergisi, portmantosu, ayakkabılığı ve salon kütüphanesi yaptırılmıştır.
15-.Köy Caminin içine namaz saflı halı döşenmiştir.
16-.Köy Camisine 27 metre yüksekliğinde tek şerefeli minare yapılmıştır.
17-.Köy başındaki Mezarlığın etrafının kalıp betonla çevrilmesi işi tamamlanmıştır.
18-.Köye iki adet çöp ıslah deposu yapılmıştır.
19-.Köyden Alanın Ardıcına, Kavaklıya ve yazılara otomobilin gidip gelebileceği yollar yaptırılmıştır.. 20- Köyümüz ile Topkapı Köyü arasındaki yol düzelttirilmişitir.
21-Köy İçi yağmur suları ile aşağı Çeşmenin atık sularının akacağı kanala pis su boruları döşenerek kanal Aşağı dere kanalına bağlanmıştır.
22- Sn. Ruhi Ertürk tarafından Köy Konağına kuzine sobası ve avizeler temin edilmiştir.
23-Köy Derneği adına Yiba Çarşısında bir büro satın alınmıştır.